• TECHNOLOGIA

SEKRET U-MASK 

Nie jesteś przekonany, że U-mask to najlepszy wybór w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami? Pozwól, że przedstawimy Ci garść specjalistycznych informacji dotyczących technologii zastosowanych w naszych maskach antysmogowych. Pamiętaj, że ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale warto wiedzieć, jakie masz możliwości.

Za technologią U-mask stoi firma U-earth, lider na rynku biologicznego oczyszczania powietrza. Na podstawie ponad 30 lat badań przeprowadzanych w Europie i Stanach Zjednoczonych U-earth opatentował unikalny system biotechnologicznej walki z pyłami wszelkiego typu, który zastosowano po raz pierwszy w profesjonalnych oczyszczaczach Aircell, stosowanych w szpitalach i wielkich budynkach korporacyjnych.

To samo rozwiązanie zostało przeniesione do produktów U-mask i oddane do dyspozycji indywidualnym użytkownikom. Na czym to polega? W czasie wdychania i wydychania powietrza na powierzchni maski zbiera się wilgoć. W przypadku filtrów mechanicznych, które tylko wyłapują pyły, dochodzi przez to do namnażania się drobnoustrojów. Opatentowany szwajcarski system firmy U-earth działa zupełnie inaczej.

Maska wytwarza pole elektrostatyczne, a wilgoć dodatkowo aktywuje jej wewnętrzną warstwę bioaktywną. Wygenerowane neutralne pole polimerowe przyciąga zanieczyszczenia (jak magnes opiłki żelaza), blokuje ich przepływ do układu oddechowego i – co najważniejsze – niszczy je w procesie bioutleniania. Na filtrze pozostają jedynie nieutlenione elementy, niegroźne dla naszego zdrowia. Filtr należy wymieniać raz do roku, bo mniej więcej tyle czasu potrzeba, żeby wypełnił się nimi całkowicie.

instrukcja-filtrowania-3-elementy.jpg

Bioaktywna warstwa Bio-active TM

Wskażmy dokładnie, jakie substancje filtruje U-mask:

  • wirusy i bakterie,
  • rakotwórcze i toksyczne spaliny,
  • drobne cząsteczki pyłu zawieszonego (PM 10, PM 2,5, a nawet cząstki o wielkości poniżej 1 mikrona),
  • zapachy,
  • alergeny, pyłki roślin, pleśnie, sierść zwierząt, kurz i 100 innych szkodliwych substancji.

 

CO TO OZNACZA DLA CIEBIE?

Powstała maska, która dzięki biotechnologii jest niezwykle skuteczna w filtrowaniu zanieczyszczeń, a przy tym lekka i dająca niewielki opór oddechowy -  innymi słowy - łatwo się w niej oddycha, jest komfortowa i miła w dotyku a niezwykle skuteczna w swojej roli. 

Włączenie biotechnologii do produkcji masek spowodowało osiągnięcie najwyższego standardu ochrony na poziomie do 99,9%.

Warstwa U-Ox® BIO-ACTIVE TM wewnątrz maski U-mask sprawdza się o wiele skuteczniej niż stosowane wymienne filtry z węgla aktywnego.

Jest skuteczna nie tylko na submikronowe pyły, wirusy i bakterie, ale też spaliny - rakotówrcze toksyczne związki najbardziej niebezpieczne dla zdrowia.

 

SPECYFIKACJE ORAZ CERTYFIKATY:
Maska filtrująca U-Mask spełnia wymogi Dyrektywy 89/686/EWG (środki ochrony osobistej) i tym samym jest zgodna z prawodawstwem Wspólnoty Europejskiej jako środek ochrony osobistej III kategorii według normy EN 149:2001+A1:2009. Sprawdzenie zgodności z prawodawstwem Wspólnoty Europejskiej i finalna kontrola produktu zostały przeprowadzone przez laboratorium firmy BLS producenta masek U-Mask. BLS certyfikuje swój własny system kontroli jakości zgodnie z normą ISO 9001:2008.   

PDF DocumentKarta techniczna - filtr do maski - model Premium

PDF DocumentKarta techniczna - maska Standard         

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.