• FAQ

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

JAK TO DZIAŁA?

Pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze maski antysmogowej, to rodzaj filtra. Zwykła maska lekarska da Ci tylko złudne poczucie bezpieczeństwa, ale nie zatrzyma pyłów przedostających się do Twoich płuc. Na rynku dostępne są też maski z filtrem węglowym, który pochłania nieprzyjemne zapachy i wiele pyłów oraz szkodliwych substancji chemicznych. Możesz też spotkać filtry mechaniczne HEPA, takie jak w odkurzaczach – one gromadzą na powierzchni groźne drobinki i alergeny.

Istotne jest, aby maski filtrowały po pierwsze jak największą ilość zanieczyszczeń, a po drugie – jak najdrobniejsze cząstki. A więc nie tylko pyły o średnicy poniżej 10 mikrometrów (PM 10), które przenikają do górnych dróg oddechowych i płuc, lecz także cząstki PM 2,5 (o średnicy poniżej 2,5 mikrometra), czyli pyły drobne, które przedostają się również do krwi.

Filtry zastosowane w U-mask zatrzymują aż 99,9% zanieczyszczeń PM 2,5 (standard N99/P3). Przechwytują też mniejsze drobinki, nawet o średnicy powyżej 0,1 mikrona, a także spaliny oraz toksyczne i rakotwórcze lotne związki organiczne, wirusy, bakterie, pleśnie i ponad 100 innych szkodliwych substancji.

Co więcej, wyłącznie produkty U-mask wyposażone są w opatentowany system U-Ox® BIO-ACTIVE TM, który przyciąga i biodegraduje szkodliwe cząstki. Co to oznacza? Twoja maska przyciągnie najdrobniejsze pyły jak magnes, a potem zniszczy je. Tego nie potrafią żadne inne popularne filtry!

 

TECHNOLOGIA U-MASK

Jeszcze nie jesteś przekonany, że U-mask to najlepsza wybór w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami? Pozwól, że przedstawimy Ci garść specjalistycznych informacji dotyczących technologii zastosowanych w naszych maskach antysmogowych. Pamiętaj, że ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale warto wiedzieć, jakie masz możliwości.

Za technologią U-mask stoi firma U-earth, lider na rynku biologicznego oczyszczania powietrza. Na podstawie ponad 30 lat badań przeprowadzanych w Europie i Stanach Zjednoczonych U-earth opatentował unikalny system biotechnologicznej walki z pyłami wszelkiego typu, który zastosowano po raz pierwszy w profesjonalnych oczyszczaczach Aircell, stosowanych w szpitalach i wielkich budynkach korporacyjnych.

To samo rozwiązanie zostało przeniesione do produktów U-mask i oddane do dyspozycji indywidualnym użytkownikom. Na czym to polega? W czasie wdychania i wydychania powietrza na powierzchni maski zbiera się wilgoć. W przypadku filtrów mechanicznych, które tylko wyłapują pyły, dochodzi przez to do namnażania się drobnoustrojów. Opatentowany szwajcarski system firmy U-earth działa zupełnie inaczej.

Maska wytwarza pole elektrostatyczne, a wilgoć dodatkowo aktywuje jej wewnętrzną warstwę bioaktywną. Wygenerowane neutralne pole polimerowe przyciąga zanieczyszczenia (jak magnes opiłki żelaza), blokuje ich przepływ do układu oddechowego i – co najważniejsze – niszczy je w procesie bioutleniania. Na filtrze pozostają jedynie nieutlenione elementy, niegroźne dla naszego zdrowia. Filtr należy wymieniać raz do roku, bo mniej więcej tyle czasu potrzeba, żeby wypełnił się nimi całkowicie.

 instrukcja-filtrowania-3-elementy.jpg

 

Wskażmy dokładnie, jakie substancje filtruje U-mask:

  • wirusy i bakterie,
  • rakotwórcze i toksyczne spaliny,
  • drobne cząsteczki pyłu zawieszonego (PM 10, PM 2,5, a nawet cząstki o wielkości poniżej 1 mikrona),
  • zapachy,
  • alergeny, pyłki roślin, pleśnie, sierść zwierząt, kurz i 100 innych szkodliwych substancji.

 

Szczegółowa specyfikacja:

PDF DocumentKarta techniczna - filtr do maski - model Premium          PDF DocumentKarta techniczna - maska Standard

 

KTÓRĄ MASKĘ WYBRAĆ?

Jeśli zdecydujesz się na kupno maski antysmogowej – już jesteś wygrany. Teraz pozostaje tylko zdecydować, jaką maskę wybrać, by zapewnić sobie optymalną ochronę przed zanieczyszczeniami, a przy tym wciąż dobrze wyglądać. Zdrowie jest najważniejsze, ale jeśli możesz je chronić, wybierając równocześnie rozwiązanie wygodne, lekkie i designerskie – dlaczego z tego nie skorzystać?

Wygoda i zdrowie w każdym wymiarze

Zastanawiasz się, jaki rozmiar wybrać? Produkty U-mask są uniwersalne. Nie musisz się martwić, że maska nie będzie idealnie przylegać do twarzy, bo każdą da się odpowiednio wyregulować. Co więcej, nawet jeśli zamocujesz maskę luźno, i tak spełni swoje zadanie, bo filtr przyciągnie szkodliwe cząstki i nie dopuści do tego, byś wdychał zanieczyszczone powietrze.

Uniwersalność U-mask ma też więcej wymiarów. Dla alergików, dla dzieci, dla sportowców, do pracy i na wieczorny spacer – nasze produkty sprawdzą się we wszystkich tych okolicznościach. Do wyboru masz trzy rodzaje masek. Porównaj je i sprawdź, która odpowiada Ci najbardziej.

 

U-MASK PREMIUM 

U-MASK STANDARD

U-MASK PREMIUM KIDS

 Filtr   biotechnologiczny   UOx® 

  TAK

 TAK

 TAK

 Filtr wymienny

 TAK

 NIE

TAK

 Filtr aktywny 1 rok

TAK

TAK

TAK

 Fitr cząstek PM 10,   PM 2,5

TAK

TAK

TAK

 Filtr cząstek   submikronowych

TAK

TAK

TAK

 Filtr spalin i gazów   organicznych

TAK

TAK

TAK

 Dostępna w różnych   wzorach i kolorach

TAK  

 NIE
(jeden wariant - ciemnofioletowy)

 TAK

 Sposób czyszczenia

maskę można prać, filtr delikatnie czyścić wilgotną sciereczką 

delikatnie czyścić wilgotną sciereczką

 maskę można prać, filtr delikatnie czyścić wilgotną sciereczką 

 Sposób zakładania 

regulowane 3 długości opasek

zakładane za uszy 

elastyczne opaski 

zakladane za głowe 

regulowane 3 długości opasek

zakładane za uszy

 Zawór oddechowy

 TAK

TAK 

TAK 

 Do użytku   codziennego

 TAK

TAK 

TAK 

 Do uprawiania   sportów 

TAK 

TAK 

TAK 

Dla alergików

TAK

TAK

TAK

 

 JAK UŻYWAĆ U-MASK?

Załóż maskę

Prawidłowe założenie U-mask wpłynie przede wszystkim na wygodę użytkowania. Maska nie musi idealnie przylegać do twarzy, żeby spełniać swoje funkcje zdrowotne. Zapoznaj się z poniższą grafiką i obejrzyj film instruktażowy, żeby jak najlepiej dopasować maskę antysmogową – gwarantujemy, że już po kilku minutach zapomnisz, że w ogóle masz ją na sobie 

 

 

 

Wyreguluj opaski

W każdym opakowaniu U-mask Premium otrzymasz zestaw 3 elastycznych opasek na uszy w uniwersalnym rozmiarze. Grafika podpowie Ci, jak je zakładać. Wypróbuj wszystkie sposoby, żeby przekonać się, który najbardziej Ci opowiada.

image 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących użytkowania produktów U-mask. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu – napisz do nas na: kontakt@u-mask.pl

 

Czy maska musi być idealnie dopasowana do twarzy?

Nie, wystarczy, że założysz ją tak, by czuć się komfortowo. Nie musisz naciągać elastycznych opasek, dzięki czemu maska nie zostawi śladów na skórze i nie będzie Cię uwierać. Zamontowany w niej filtr i tak spełni swoje zadanie. Szwajcarska technologia bazuje na przyciąganiu zanieczyszczeń przez elektryczny ładunek molekularny i niszczeniu ich w procesie bioutleniania. Przez tę barierę żaden pył się nie przeciśnie.

 

Jak długo maska będzie spełniać swoje funkcje?

U-mask Standard to po prostu kolorowy estetyczny filtr, który mocujesz do twarzy. Chroni Cię przed zanieczyszczeniami jak wszystkie inne modele masek, ale po roku musisz cały produkt wymienić na nowy. Z kolei U-mask Premium składa się z dwóch elementów – filtra i designerskiej materiałowej osłonki w różnych wzorach i kolorach. Filtr jest aktywny przez rok, ale osłonka posłuży Ci na długie lata, o ile zadbasz o jej odpowiednią konserwację.

 

Jak czyścić maski Standard i Premium?

Filtry U-mask możesz przecierać delikatnie wilgotną ściereczką, ale pamiętaj, żeby nigdy ich nie namaczać. Po wyczyszczeniu zostaw je do całkowitego wyschnięcia. Podobnie postępuj, jeśli maska nasiąknie potem, np. podczas intensywnego wysiłku, albo gdy zmoczy się na deszczu.

Materiałową osłonkę w wersji Premium możesz prać delikatnie mydłem w chłodnej wodzie. Nie obawiaj się, że wzory i barwy wyblakną. U-mask Premium nawet po latach wygląda tak jak tuż po zakupie.

 

Kiedy zakładać maskę antysmogową?

Naturalną odpowiedzią będzie – wtedy, kiedy wskaźniki zanieczyszczenia powietrza wskazują na stan alarmowy. W praktyce maski przydadzą Ci się od jesieni aż do wiosny, czyli w czasie, kiedy smogu w powietrzu jest najwięcej i jest najbardziej uciążliwy. Nie zapominaj o nich jednak także wiosną i latem, szczególnie jeśli jesteś wrażliwy na alergizujące działanie pyłków roślin unoszących się w powietrzu. U-mask przechwytuje nie tylko pyły PM 10 i PM 2,5 czy spaliny, ale także wirusy, bakterie, pyłki i pleśnie. Dzięki temu pozwala Ci oddychać świeżym powietrzem przez cały rok.

Najlepszą radą, jaką możemy Ci dać, będzie ta, byś zawsze miał produkty U-mask przy sobie. Nasze maski są lekkie, więc nawet nie poczujesz ich w swoim plecaku czy torebce. W zestawie U-mask Premium dostaniesz specjalne etui, w którym będziesz mógł schować maskę, bez obaw, że się zabrudzi albo zahaczy.

 

CZYM JEST SMOG?

Jedni mówią, że jest z nami zawsze i w związku z tym nie ma się czego bać, inni biją na alarm i ostrzegają, że jeśli nie zadbamy o jakość powietrza, niedługo nie będziemy mieli czym oddychać. Skąd bierze się smog – największy zabójca naszych czasów – i jak sobie z nim radzić?

W raporcie WHO wymieniającym 50 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie aż 33 to miejscowości z Polski. Eksperci twierdzą, że za ponad połowę zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu odpowiedzialne są gospodarstwa domowe ogrzewane starego typu kotłami. Inne źródła zanieczyszczeń to przemysł i transport. W połączeniu z mgłą czy brakiem wiatru tworzą warunki, w których trudno oddychać. Smog nie tylko drażni nasze drogi oddechowe, ale także wpływa niekorzystnie na układ krwionośny i jest silnym czynnikiem alergizującym.

Normy alarmowe przekraczane są głównie jesienią i zimą, czyli w sezonie grzewczym. Szacuje się, że tylko w Polsce co roku umiera z powodu smogu 45 tys. osób! Ile cierpi ze względu na nasilone objawy astmy bądź alergii albo zapada na inne choroby układu oddechowego – tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

 

Zamiast czekać biernie na ustawowe rozwiązania, które mogłyby polepszyć jakość powietrza, zacznij działać już dziś i zadbaj o siebie i swoich bliskich. Szwajcarska technologia biodegradacji zanieczyszczeń zastosowana w oczyszczaczach powietrza i maskach antysmogowych firmy U-earth sprawi, że będzie Ci się lepiej oddychać, także zimą. Problemu smogu to nie zlikwiduje, ale pozwoli Ci przeczekać w zdrowiu do czasu, kiedy wielcy tego świata zdołają zapanować nad tym globalnym problemem.

  • Sklep zamknięty

Strona w aktualizacji. Przepraszamy za utrudnienia.